Boisz się poprawki z matematyki Przygotowania do matury

Okres oczekiwania na lipcowe wyniki egzaminów maturalnych to bardzo stresujący czas dla każdego maturzysty, który nie jest pewien tego, czy otrzymał wystarczającą ilość punktów do zaliczenia matury. Największą zmorą “gorzej” przygotowanych uczniów jest matematyka. Króla nauk wymaga od maturzystów przynajmniej minimalnego okresu przygotowawczego do egzaminu. Uczeń powinien dobrze zapoznać się z podstawowymi maturalnymi treściami, które pojawiają się na praktycznie każdym z egzaminów od kilku lat. Warto dodać, że z powodu pandemii ostatnie matury są pozbawione materiału z kilku działów. Jest to dobra informacja dla uczniów, ponieważ nie musieli oni opanowywać kolejnych zagadnień.

W niepewności

Dobrze jest pamiętać o tym, że jeżeli uczeń nie zaliczy jednego z podstawowych przedmiotów maturalnych np. języka polskiego, to nadal może poprawić swój egzamin z tego przedmiotu w sierpniu. Warto jest skorzystać z tej okazji i nie odkładać naszego egzaminu na kolejne lata. Zawsze lepiej będzie na bieżąco poprawiać niezaliczone egzaminy. Z czasem zapomnimy większość opanowanych teraz treści. W sierpniowym terminie największa ilość uczniów zmaga się z matematyką. Od ogłoszenia wyników w lipców mamy trochę czasu na nadrobienie zaległości, oraz na przypomnienie sobie poznanych wcześniej tematów.

Co najlepiej jest nadrabiać?

Przygotowania do matury warto jest, rozpocząć od zagadnień, które są powtarzalne na każdym egzaminie. W ten sposób będziemy mogli być, że zdobędziemy przynajmniej kilka pewnych punktów, które mogą uratować pozytywny wynik naszego egzaminu maturalnego. Uczeń, który skupi swoją uwagę na opanowywaniu najbardziej istotnych treści i później stopniowo będzie poszerzał zakres swojej wiedzy, powinien bez większych problemów, zaliczyć maturę. Nie możemy również poddać się w czasie walki ze stresem. To on jest powodem wielu oblanych egzaminów. Delikatny dreszczyk emocji jest wręcz pożądany, jednak paraliżujący stres jest naszym największym wrogiem w czasie pisania każdego egzaminu.